Deska pro obec Losiná
DESKA PRO OBEC LOSINÁ
 
 
Deska padlým v Dílech
DESKA PADLÝM V DÍLECH
 
 
Desky pro obec Myslív
DESKY PRO OBEC MYSLÍV
Deska v Domažlicích
DESKA V DOMAŽLICÍCH
 
 
Deska letci v Újezdě
DESKA LETCI V ÚJEZDÉ
Klubové plakety veteránům
KLUBOVÉ PLAKETY VETERÁNŮM

INDIANHEAD CLUB PILSEN z.s.

Navštěvujete vzpomínkové akce na události 2. světové války a tradiční oslavy osvobození u nás?
 
Vojenský historický klub Indianhead Club Pilsen z.s. se zúčastňuje oslav osvobození a vzpomínkových akcí na válečné události v Plzeňském kraji a podílí se na vzniku nových pamětních míst v regionu.
 
 
 
 
Historie Indianhead Club Pilsen z.s. sahá až do roku 1999, kdy byl klub 2. pěší divize založen a stal se tehdy součástí Klubu vojenské historie Plzeň. V roce 2000 se klub aktivně zúčastnil oslav osvobození v Plzni a v roce 2003 vzniklo občanské sdružení s názvem KLUB DRUHÉ PĚŠÍ DIVIZE PLZEŇ. Ke změně názvu došlo v roce 2010 na Indianhead Club Pilsen a nyní je zapsaným spolkem. Členové a přátelé klubu se zabývají renovací historické techniky, sběratelskou a badatelskou činností, historií 2. pěší divize a dalších US jednotek působících v "pětačtyřicátém" roce v západních a jihozápadních Čechách.
 
Těšíme se při akcích na setkání s vámi!
 
 Ivan ROLLINGER
Indianhead Club Pilsen z.s.
ivanhoe@indianhead.cz
tel: 603 453 670
 
 
WEB INDIANHEAD.CZVítejte na webu INDIANHEAD.CZ sběratele US militarií a předmětů 2. pěší divize, US Army v Čechách, pomoci UNRRA a suvenýrů 1945, který je věnován stálé vzpomínce na osvoboditele českého západu.
 
 
 
 
E-SHOP INDIANHEAD.CZ
Internetový obchod e-shop INDIANHEAD.CZ vám nabízí originální US militarie, předměty, reprodukce, suvenýry a knihy přibližující válečné události a "pětačtyřicátý" rok na západě a jihozápadě Čech.
MUZEUM INDIANHEAD.CZVirtuální muzeum INDIANHEAD.CZ nahlíží do sbírek sběratele dobových suvenýrů z osvobození, pomoci UNRRA v ČSR, militarií a předmětů US Army v Čechách 1945 a US 2. pěší "Indianhead" divize.