Věnování z Rokycan
Věnování z Rokycan
Obálka Matta Konopa
Obálka Matta Konopa
Nášivka od generála
Nášivka od generála
 
 
Den Vítězství v Plzni
Den Vítězství v Plzni
 
 
Taneční lístek z Plzně
Taneční lístek z Plzně
 
 
Sako kaplana Gibsona
Sako kaplana Gibsona

MUZEUM INDIANHEAD.CZ

Zajímáte se o dobové US militarie, předměty a suvenýry nebo předměty UNRRA, které se u nás dochovaly?
 
Virtuální muzeum INDIANHEAD.CZ nahlíží do sbírek sběratele dobových suvenýrů z osvobození, pomoci UNRRA v ČSR, militarií a předmětů US Army v Čechách 1945US 2. pěší "Indianhead" divize.
Sběratelství ve spojitosti s osvobozením českého západu se věnuji více než 30 let a vy se můžete prostřednictvím muzea INDIANHEAD.CZ podívat na některé zajímavé US militarie, předměty, suvenýry či nové sběratelské přírůstky. Druhá pěší "Indianhead" divize mi přirostla k srdci stejně jako pamětníkům, kteří na "Indiány" jako osvoboditele nejvíce obcí a měst na západě Čech nikdy nezapomněli. Řadu exponátů můžete vidět také v muzeu Patton Memorial Pilsen, kde se těším na vaší návštěvu již od roku 2005. Stále hledám zajímavé suvenýry, US militarie a předměty 2. pěší divize a rád poradím při identifikaci či ocenění vašich memorabilí.
 
Second To None!
 
 Ivan ROLLINGER
INDIANHEAD.CZ
ivanhoe@indianhead.cz
tel: 603 453 670
Korbel z Dýšiné
Korbel z Dýšiné
 
 
Suvenýr z Domažlic
Suvenýr z Domažlic
 
 
Dřeváky z Knížecích Plání
Dřeváky z Knížecích Plání
 
 
Sud od oleje UNRRA
Sud od oleje UNRRA
 
 
WEB INDIANHEAD.CZVítejte na webu INDIANHEAD.CZ sběratele US militarií a předmětů 2. pěší divize, US Army v Čechách, pomoci UNRRA a suvenýrů 1945, který je věnován stálé vzpomínce na osvoboditele českého západu.
 
 
E-SHOP INDIANHEAD.CZ
Internetový obchod e-shop INDIANHEAD.CZ vám nabízí originální US militarie, předměty, reprodukce, suvenýry a knihy přibližující válečné události a "pětačtyřicátý" rok na západě a jihozápadě Čech.
INDIANHEAD CLUB PILSEN z.s.Vojenský historický klub Indianhead Club Pilsen z.s. se zúčastňuje oslav osvobození a vzpomínkových akcí na válečné události v Plzeňském kraji a podílí se na vzniku nových pamětních míst v regionu.