WEB INDIANHEAD.CZ
 
Vítejte na webu INDIANHEAD.CZ sběratele US militarií a předmětů 2. pěší divize, US Army v Čechách, pomoci UNRRA a suvenýrů 1945, který je věnován stálé vzpomínce na osvoboditele českého západu.
 
Welcome to the INDIANHEAD.CZ web of the militaria and memorabilia collector of the US 2nd Infantry Division, US Army in Bohemia, UNRRA help and 1945 souvenirs is dedicated to the permanent remembrance to the liberators of the Czech West.
 
E-SHOP INDIANHEAD.CZ  
E-shop INDIANHEAD.CZ vám nabízí originální US militarie, předměty, tiskoviny, reprodukce, suvenýry a tématické knihy přibližující válečné události a nezapomenutelný rok "pětačtyřicátý" na západě a jihozápadě Čech.
  
INDIANHEAD.CZ e-shop offers you original US militaria, items, reproductions, souvenirs and thematic books depicting the war events and the unforgettable year 1945 in the West and South - West of Bohemia.

INDIANHEAD CLUB PILSEN z.s.

Vojenský historický klub Indianhead Club Pilsen z.s. se zúčastňuje oslav osvobození a vzpomínkových akcí na válečné události v Plzeňském kraji a podílí se na vzniku nových pamětních míst v regionu.
 
The Indianhead Club Pilsen registered club – military history club – attends the liberation celebrations and commemorative war events in the Pilsen region and is involved in the creation of the new commemorative sites in the region.
Sako kaplana Gibsona
Sako kaplana Gibsona
 
Armádní kaplan Elmer Pettiford Gibson sloužil po válce u 2. pěší divize a vojenskou kariéru ukončil v hodnosti podplukovníka. Za jeho službu na Aleutských ostrovech byl dekorován sedmkrát Asijsko-Pacifickou medailí, dále jako jeden ze dvou černých kaplanů ve 2. světové válce byl oceněn Záslužnou legií (Legion of Merit) a za službu v Koreji a Korejské válce obdržel dvakrát Bronzovou hvězdou (Bronze Star). Byl velice nápomocen při desegregaci afro-amerických vojáků v americké armádě a zároveň v otázkách této integrace byl poradcem prezidenta Harryho S. Trumana. Jeho syn Elmer Gibson je předním jazzovým hudebníkem a před pár lety soukromou sbírku po otci (dvě uniformy, dokumenty, fotografie) daroval Státnímu archivu v Severní Karolíně. Toto sako kaplana Elmera P. Gibsona včetně lístku z čistírny se mi podařilo koupit zcela náhodně od jeho vnuka prostřednictvím mezinárodní aukce Ebay.